top of page

Sztuka oddychania- dla zdrowia, regeneracji i lepszego samopoczucia!

15 maja nasze instruktorki wzięły udział w warsztatach oddechowych w komorze normobarycznej. 🏃🏻W takiej komorze ciśnienie atmosferyczne jest podniesione do 1500 hPa( w normalnych warunkach ok 1013hPa). Podwyższone ciśnienie, prowadzi do zmiany stężenia gazów w powietrzu i mocniejszego "wtłaczania" ich do organizmu.


📍 W warunkach wysokiego ciśnienia stężenie tlenu wynosi ok. 40%(w atmosferze ok 21%), natomiast stężenie dwutlenku węgla wynosi 4%(w atmosferze ok. 0,03%). Taki skład powietrza pozwala na skuteczniejsze dostarczanie tlenu do komórek i w efekcie lepsze natlenienie organizmu.

📍 Ma to korzystny wpływ na poprawę zdrowia oraz regenerację organizmu.


👉 Dodatkowo w takich warunkach dowiedzieliśmy się więcej o prawidłowym oddechu, jego rodzajach oraz wpływie na samopoczucie.👉Odpowiednio dobrane ćwiczenia oddechowe mogą relaksować czy zwiększać koncentrację, w zależności od potrzeb organizmu w danym momencie. Odpowiednie oddychanie pozwala również zlikwidować chrapanie czy bezdech senny.
Szkolenie prowadził Maciej Szyszka.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu.💡 W rozmowie Macieja Szyszki z Darią Łukowską poruszane są tematy:


➡️ Czy prawidłowo oddychamy?

➡️ Jaki wpływ ma prawidłowy sposób oddychania na zdrowie?

➡️ Jak prawidłowo oddychać?

➡️ Rola prawidłowego sposobu oddychania dla sportowców.

➡️ Filary zdrowia i równowaga pomiędzy nimi

➡️ Co możesz zrobić, aby lepiej oddychać od teraz


Comments


bottom of page