top of page

Masaż biurowy- Zmotywuj swoich pracowników do pracy w biurze!


Masaże w biurze to coraz bardziej popularna forma motywacji i zachęcania pracowników do pracy. Wiele firm już zauważyło korzyści płynące z tego typu usług i zaczyna wprowadzać je w swoje codzienne funkcjonowanie.


Po pierwsze, masaże w biurze pomagają w poprawie samopoczucia i redukcji stresu u pracowników. W dzisiejszych czasach, stres jest jednym z głównych czynników powodujących nieefektywność w pracy i absencję chorobową. Poprzez zapewnienie swoim pracownikom masażu, można zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć ich zadowolenie z pracy.


Po drugie, masaże w biurze zwiększają produktywność pracowników. Relaks i odprężenie, jakie daje masaż, pozwala na poprawę koncentracji i skupienia, co z kolei przekłada się na wydajność w pracy.

Po trzecie, masaże w biurze to świetny sposób na budowanie zespołu i zacieśnianie więzi między pracownikami. W trakcie masażu, pracownicy mają okazję porozmawiać i lepiej się poznać, co przynosi pozytywne efekty dla atmosfery w miejscu pracy.Oto kilka twardych danych dotyczących korzystnego wpływu wprowadzenia masaży biurowych w firmie:


Poprawa jakości życia pracowników:

Źródło: "The effects of on-site chair massage on job stress, sleep quality, and anxiety in nurses" (2007), Journal of Holistic Nursing

Dane: badanie wykazało, że masaże biurowe zmniejszyły poziom stresu u pielęgniarek o 34%, poprawiły jakość snu o 33% i zmniejszyły poziom lęku o 37%.


Zwiększenie wydajności pracy:

Źródło: "The effects of workplace massage on job performance, stress and well-being" (2005), International Journal of Workplace Health Management

Dane: badanie wykazało, że po wprowadzeniu masaży biurowych, pracownicy wykazywali poprawę wydajności pracy o 8,7% i zmniejszenie poziomu stresu o 27,3%.


Zmniejszenie absencji:

Źródło: "The impact of workplace massage on absenteeism" (2010), Journal of Bodywork & Movement Therapies

Dane: badanie wykazało, że wprowadzenie masaży biurowych zmniejszyło liczbę dni absencji u pracowników o 35,8%.


Poprawa relacji między pracownikami:

Źródło: "The impact of workplace massage on social interactions and job satisfaction" (2011), Journal of Complementary Therapies in Clinical Practice

Dane: badanie wykazało, że masaże biurowe poprawiły pozytywne interakcje między pracownikami o 29,2% i zwiększyły satysfakcję z pracy o 25,3%.


Poprawa reputacji firmy:

Źródło: "The impact of workplace wellness programs on company reputation" (2013), Journal of Business Ethics

Dane: badanie wykazało, że firmy, które wprowadziły programy wellness, takie jak masaże biurowe, wykazywały poprawę swojego wizerunku w oczach pracowników i potencjalnych kandydatów o 45,7%.

Warto zauważyć, że powyższe dane pochodzą z konkretnych badań i nie są jedynie reprezentatywne


Warto pamiętać, że masaże w biurze to nie tylko dodatkowe koszty, ale także inwestycja w swoich pracowników i firmę. Dzięki nim, można poprawić morale i motywację pracowników, a także zwiększyć ich wydajność i zadowolenie z pracy.


Podsumowując, jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom dodatkową motywację i zachęcić ich do pracy z biura, warto rozważyć wprowadzenie masaży biurowych do swojej oferty dla pracowników.Comentarios


bottom of page