top of page

Ergonomia pracy- od pracodawcy do pracownikaErgonomia w miejscu pracy to niezwykle ważny aspekt, który nie tylko wpływa na komfort i zdrowie pracowników, ale także na ich efektywność i produktywność. W biurze, gdzie pracownicy spędzają wiele godzin przed komputerem, zadbanie o ergonomię jest szczególnie istotne.


Nieprawidłowa pozycja ciała, brak właściwego wsparcia dla kręgosłupa i rąk, a także nieodpowiednie oświetlenie i temperatura mogą powodować bóle i dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa, rąk i oczu. W konsekwencji prowadzi to do zmniejszenia wydajności i zwiększenia absencji w pracy, co jest niekorzystne zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawców.


Pracodawcy powinni więc zadbać o to, aby biuro było wyposażone w ergonomiczne meble i sprzęt, takie jak wygodne fotele, komputery z regulowanymi ekranami, a także odpowiednie oświetlenie i temperaturę. Mogą także zaoferować swoim pracownikom regularne szkolenia na temat ergonomii i pomagać im w dostosowywaniu swojego stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb. Takie szkolenia prowadzi Feel it w formie stacjonarnej lub on-line. Angażujące webinary, Indywidualne ustawianie stanowisk pracy, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup i wiele innych form wspomagania ergonomicznej pracy w biurze oraz na home office.


Ergonomia pracy w biurze jest bardzo ważna, ale niestety często pracownicy nie są świadomi popełnianych przez siebie błędów. Przez długie godziny pracy przed monitorem, często niepoprawne ustawienie biurka lub fotela, a także brak prawidłowej postawy, może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak bóle kręgosłupa, bóle głowy czy problemy z oczami. Bardzo częstą przyczyną tego typu problemów jest prozaiczny brak znajomości możliwości ustawienia krzesła/fotela biurowego. W takich sprzętach jest wiele różnego typu opcji i ustawień, które diametralnie zmieniają komfort pracy- Nie wierzysz? Zapytaj dowolne 3 osoby, czy wiedzą do czego służą dźwignie i guziki w ich krzesłach biurowych.


Zapewniamy, że większość osób odpowie, że tak naprawdę to nie wiedzą, może oprócz zmiany wysokości :)


Warto pamiętać, że zadbanie o ergonomię w miejscu pracy to nie tylko kwestia dobrobytu pracowników, ale także inwestycja w produktywność i sukces firmy. Poprzez zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracownikom, pracodawcy mogą zwiększyć ich zaangażowanie i motywację do pracy, co w konsekwencji przełoży się na lepsze wyniki biznesowe.


Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szkoleń z zakresu ergonomii pracy, gdzie fizjoterapeuta wyjaśni pracownikom w jaki sposób korzystać ze sprzętów dostępnych w biurze. Szkolenia mogą być realizowane zarówno stacjonarnie jak i on-line. Napisz do nas na oferty@feel-it.pl lub przez formularz online(kliknij).

Comments


bottom of page