top of page

Aktywna przerwa z krzesłem- pomysł na ćwiczenia bez maty

Aktywna przerwa w pracy z wykorzystaniem krzesła to seria ćwiczeń, które można wykonać w miejscu pracy, bez konieczności wychodzenia z biura. Te proste ćwiczenia pomogą rozluźnić mięśnie, poprawić krążenie krwi oraz zmniejszyć napięcie mięśniowe, które może powodować ból kręgosłupa i innych części ciała.Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia, które można wykonać w trakcie przerwy w pracy z wykorzystaniem krzesła:

  1. Wstawanie i siadanie: To ćwiczenie polega na powtarzającym się wstawaniu i siadaniu na krześle. Powinno się wykonać około 10-15 powtórzeń. To ćwiczenie poprawia krążenie krwi i rozgrzewa mięśnie.

  2. Przyciąganie kolan do klatki piersiowej: Podczas siedzenia na krześle, należy unieść kolana do klatki piersiowej i przytrzymać przez kilka sekund. Następnie opuścić nogi i powtórzyć ćwiczenie 10-15 razy. To ćwiczenie rozluźnia mięśnie pleców i klatki piersiowej.

  3. Obroty tułowia: Podczas siedzenia na krześle, należy obracać tułów w lewo i prawo, aż do granicy ruchomości. Powtórzyć ćwiczenie 10-15 razy. To ćwiczenie rozciąga mięśnie brzucha, boków oraz pleców.

  4. Wyciąganie rąk: Podczas siedzenia na krześle, należy wyciągnąć ręce w górę, a następnie delikatnie pochylić się do przodu, próbując dotknąć palcami stóp. Powtórzyć ćwiczenie 10-15 razy. To ćwiczenie rozciąga mięśnie pleców, nóg oraz klatki piersiowej.

  5. Rotacja stopami: Podczas siedzenia na krześle, należy obracać stopy w jedną i drugą stronę. Powtórzyć ćwiczenie 10-15 razy. To ćwiczenie rozluźnia stawy skokowe i stopy.

W ofercie Feel it znajdziesz możliwość zrealizowania takich zajęć zarówno w formie online jak i stacjonarnie. Jeśli szukasz podobnych zajęć to także warto się z nami skontaktować, ponieważ nasza oferta jest baaardzo szeroka :) Nie czekaj, napisz! Kontakt znajdziesz tutaj.


Aktywna przerwa w pracy z wykorzystaniem krzesła" to łatwy i szybki sposób na złagodzenie stresu oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego podczas pracy w biurze. Przeprowadzenie tych prostych ćwiczeń kilka razy dziennie pozwoli pracownikom na zachowanie dobrej kondycji fizycznej oraz poprawę samopoczucia w miejscu pracy.

Comments


bottom of page